Oficjalna strona Zespołu Szkół‚ Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
Drukuj Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startowš 17 luty Aleksego, Zbigniewa i Łukasza 


Pobierz Flash Player aby zobaczyć ten rotator.


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica
ul. Kossaka 1
26 - 300  Opoczno

Tel. / Fax. 0 44 755 29 98
e-mail: zszopoczno@wp.pl
www: http://www.zsp1opoczno.szkoly.lodz.pl

Aktualności:

Informacje dla maturzystów.
Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej została utworzona specjalna zakładka, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/15 zarówno dla absolwentów Technikum (stara matura) jak i Liceum (nowa matura).
Aby otworzyć tę stronę kliknij tutaj.
Posted on 16 Oct 2014 by admin
Wycieczka klasy III TMA do Zakopanego i Krakowa

W dniach 29 - 30 września i 1 października b. r. uczniowie klasy III TMA wraz z opiekunami odbyli trzydniową wycieczkę do Zakopanego i Krakowa. Koszty wycieczki pokryła częściowo Rada Rodziców w ramach nagrody za najwyższą frekwencję w ub. r.szk. W poniedziałek o 5.45 rano wszyscy w pełnej gotowości stawili się przed szkołą. Punktualnie o 6.00  wyruszyliśmy w długo oczekiwaną podróż. Droga do Zakopanego minęła nam bezpiecznie i szybko. Po około czterech godzinach jazdy naszym oczom ukazały się Tatry- nasz cel...


  
  

Czytaj więcej

Posted on 07 Oct 2014 by admin
Akcja HDK

Można zastanawiać się czym kierowali się uczniowie naszej szkoły, którzy tak licznie 23 września 2014 nie zważając na brzydką pogodę stali nawet kilka godzin przed ambulansem, czekając w kolejce na pobranie krwi w akcji honorowego krwiodawstwa.

Tym razem bezcennym lekiem, którego nie da się wyprodukować podzieliło się aż 38 uczniów a kilkunastu innym chętnym nie udało się tym razem tego zrobić. Zebrano aż 17,1 litrów krwi czym uczniowie -krwiodawcy naszej szkoły udowodnili, że nadal są bezkonkurencyjni w regionie. Większość uczniów oddało krew pierwszy raz i na pewno nie ostatni.


Posted on 07 Oct 2014 by admin
Szkole Koło Wolontariuszy

... to grupy młodych aktywnych ludzi,
którzy niosą pomoc potrzebującym.

Koło zrzesza w swoich szeregach młodzież o wielkim sercu, chcącą pomagać innym. Udział w wolontariacie w wyniku nabytych doświadczeń pozwala sprecyzować zainteresowania, znaleźć pomysł na zawód, studia. SKW swoje działanie opiera na Regulaminie Szkolnego Koła Wolontariuszy, opracowanym przez jego członków. Koordynatorkami Koła Wolontariuszy są Panie: Anna Waszczyk, Małgorzata Siwek i Marzena Jaruga. Główny kierunek naszych działań to przede wszystkim zaangażowanie się w wolontariat akcyjny i wolontariat lokalny.

Każdy robi to, co lubi.
My lubimy pomagać!
A Ty?

  • Lubisz pomagać?

  • Chcesz mieć poczucie, że to, co robisz, ma sens?

  • Chcesz zobaczyć uśmiech na twarzy tych, którym pomagasz?

Zostań wolontariuszem!

  
Posted on 03 Oct 2014 by admin
"Tydzień Zakazanych Książek 2014 " w bibliotece ZSP nr 1

Szkolna Biblioteka aktywnie włączyła się do tegorocznych obchodów Tygodnia Zakazanych Książek. Jest to międzynarodowa, wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych akcja i jest formą sprzeciwu wobec ograniczania wolności słowa i cenzury. Jej celem jest popularyzowanie literatury pięknej i czytelnictwa, jak również propagowane wolności słowa i ukazywanie zagrożeń związanych z cenzurowaniem treści ze względów politycznych, światopoglądowych czy obyczajowych.

Biblioteka ZSP nr 1im. St. Staszica zarejestrowała swój plan działań na portalu bibliosfera.net.

  
Posted on 03 Oct 2014 by admin
Utworzenie pracowni „Eko-Ekonom”

Utworzenie pracowni „Eko-Ekonom” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. St. Staszica w Opocznie

realizowane i współfinansowane przez Powiat Opoczyński, dotowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi

W 2014 r. w gronie laureatów Konkursu na dofinansowanie w formie dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zadań z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Moja wymarzona ekopracowania” znalazł się wniosek Powiatu Opoczyńskiego o przyznanie dotacji na zadanie pn. Utworzenie pracowni „Eko-Ekonom” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. St. Staszica w Opocznie. Nagrodzony został on dotacją w wysokości 38 610,00 zł przy 41 335,00 zł wartości całkowitej zadania.

Posted on 30 Sep 2014 by admin
Dla maturzystów

W zakładce "Dla maturzystów" są dostępne temety prac z języka polskiego dla tegorocznych maturzystów.

Posted on 12 Sep 2014 by admin

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Next >>

Content Management Powered by CuteNews
administracja

do góry    


Copyright © 2002-2020 ZSP nr 1 w Opocznie
WebMaster: gajewskaa1@wp.pl w razie błędów proszę o informacje