Oficjalna strona Zespołu Szkół‚ Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
Drukuj Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startowš 17 luty Aleksego, Zbigniewa i Łukasza 


Pobierz Flash Player aby zobaczyć ten rotator.


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica
ul. Kossaka 1
26 - 300  Opoczno

Tel. / Fax. 0 44 755 29 98
e-mail: zszopoczno@wp.pl
www: http://www.zsp1opoczno.szkoly.lodz.pl

Aktualności:

Plan na Nowy Rok Szkolny
W zakładce Plan lekcji jest dostępny aktualny plan zajęć dla klas i nauczycieli na Nowy Rok Szkolny 2014/15.
Plan ten obowiązuje od poniedziałku 8 września 2014r.
Posted on 01 Sep 2014 by admin
Nowy rok szkolny 2014/15

Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2014/15 odbędzie się w poniedziałek 1-go września o godz. 9.00.

Plan lekcji na nowy rok szkolny zostanie opublikowany również w poniedziałek o godz. 8.00.

Posted on 29 Aug 2014 by admin
Projekt z EFS
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Powiat Opoczyński rozpoczął realizację projektupn. „Kompetencje dla Przyszłości – rozwój potencjału uczniów z terenu powiatu opoczyńskiego”, który skierowany jest do 292 uczniów/uczennic z 2 liceów ogólnokształcących: z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie i z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie.

Posted on 21 Jul 2014 by admin
„Kompetencje dla Przyszłości - rozwój potencjału uczniów z terenu powiatu opoczyńskiego”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
„Kompetencje dla Przyszłości - rozwój potencjału uczniów z terenu powiatu opoczyńskiego”

Charakterystyka projektu: Projekt obejmuje realizację zajęć ukierunkowanych na rozwój KOMPETENCJI dla 292 uczniów/uczennic liceum ogólnokształcącego klas I-III w wieku
15-19 lat w następujących formach wsparcia:

  • zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki,
  • zajęcia pozaszkolne: warsztaty teatralno - dziennikarskie,

  • Szkolny Ośrodek Kariery;

  • staże zawodowe.

Posted on 16 Jul 2014 by admin
Wspólpraca z Opoczno I
Współpraca między Opoczno I Sp. z o.o. i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1      im. Stanisława Staszica w Opocznie przyniosła kolejne wymierne efekty. W dniu 18 czerwca 2014 roku nastąpiło przekazanie sprzętu laboratoryjnego do nowo otwartej pracowni chemicznej. Szkoła dzięki hojności Firmy Opoczno I Sp. z o.o. otrzymała: statywy, biurety, kolby stożkowe, kolby miarowe, pipety jednomiarowe i wielomiarowe, zlewki, lejki, szkiełka zegarkowe, wtryskawki. Sprzęt laboratoryjny przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia w technikum analitycznym oraz umożliwi szkole wystąpienie do  OKE w Łodzi    o zgodę na utworzenie ośrodka egzaminacyjnego w  tym zawodzie. Wszystko jest możliwe dzięki stałej współpracy Firmy Opoczno I Sp. z o.o. ze szkołą w zakresie praktyk zawodowych oraz konsultacji dotyczących ewaluacji programów nauczania i ich form realizacji. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Prezesa Zarządu Opoczno I Sp. z o.o. Pana Krzysztofa Talera oraz Kierownika Działu Personalnego/HR Manager Pani Grażyny Żelazowskiej.
Posted on 08 Jul 2014 by admin
Zakończenie roku szk. 2013/14

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 w ZSP nr 1 uświetnili swoją obecnością: pan Robert Telus – poseł na Sejm RP, pani Maria Sołtysiak – dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Zdrowia, pani Grażyna Żelazowska – kierownik Działu Personalnego Opoczno I Sp. z o. o, pani Edyta Sikora – kierownik Działu Personalnego Zakładu Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Hortex Holding S. A w Skrzyńsku, pani Renata Gabryś – przewodnicząca Rady Rodziców ZSP nr 1, pan Ryszard Lasota – kierownik warsztatów szkolnych. Uczniowie, którzy wspaniałymi wynikami w nauce, wzorową frekwencją oraz aktywnym uczestnictwem w życiu szkoły zasłużyli sobie na szczególne uznanie. Wyrazem tego były świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne i nagrody książkowe. 

 
Posted on 08 Jul 2014 by admin
Spełniły się marzenia o rozbudowie naszej szkoły

Oto ziściły się wieloletnia marzenia o rozbudowie i modernizacji naszej szkoły. Jesteśmy placówką z bogatymi tradycjami. Niedawno obchodziliśmy jubileusz 50-lecia szkoły. Parafrazując słowa Owidiusza, można by powiedzieć: „Czasy się zmieniają i szkoła zmienia się wraz z nimi”. Nasza szkoła była i jest nowoczesną placówką oświatową. Na przestrzeni lat dokonano w niej szeregu modernizacji, przystosowując budynek do nowych wyzwań edukacyjnych. Przygotowujemy absolwentów w zakresie kształcenia ogólnego i zawodowego, z uwzględnieniem współczesnych wymagań gospodarki rynkowej. Idziemy z duchem czasu. Wciąż pojawiają się nowe, atrakcyjne i cieszące się popularnością wśród gimnazjalistów kierunki kształcenia. Niestety, ograniczeniem możliwości rozwoju jest niewystarczająca baza lokalowa. Skutkuje to tym, że w szkole obowiązuje sześciodniowy tydzień pracy. Niektóre oddziały uczą się w godzinach popołudniowych.
Posted on 02 Jul 2014 by admin

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Next >>

Content Management Powered by CuteNews
administracja

do góry    


Copyright © 2002-2020 ZSP nr 1 w Opocznie
WebMaster: gajewskaa1@wp.pl w razie błędów proszę o informacje