Informatycy na wykładach na Politechnice Łódzkiej

16 kwietnia 2014r. uczniowie klas II-giej i III-ciej Technikum Informatycznego uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez studentów Politechniki Łódzkiej na wydziale Fizyki Technicznej I Matematyki Stosowanej. Organizatorami tych warsztatów byli studenci koła naukowego Grupa .Net FTIMS wraz z polskim oddziałem firmy MICROSOFT oraz Politechnika Łódzka. Spotkania te przebiegały pod nazwą Junior IT Academic Day 2014 i przyjęły charakter całodniowej konferencji informatycznej skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie czynnie uczestniczyli w wykładach i konkursach, co umożliwiło im zdobycie wielu cennych i atrakcyjnych nagród przygotowanych przez sponsorów konferencji.

Posted on 12 May 2014 by admin
Dziewczyny z „Ekonoma” najlepsze

W dniu 10 kwietnia odbyły się kolejne zawody z cyklu Licealiada dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych. Dyscypliną w której rywalizowały dziewczęta była piłka nożna. Do zawodów zgłosiły się trzy drużyny z powiatu opoczyńskiego: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie. Padający deszcz nie przeszkodził w rozegraniu turnieju w którym zwyciężyły dziewczęta z „Ekonomika”.

Posted on 12 May 2014 by admin
3-dniowa wycieczka w Beskid Żywiecki

Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu każdej klasy. Dlatego też uczniowie naszej szkoły, klas pierwszych technikum turystyczno-hotelarskiego, mechatronicznego oraz liceum ogólnokształcącego, w dniach 9-11.04.’14r. uczestniczyli w wycieczce w Beskid Żywiecki. Grupa liczyła 47 osób, a opiekunami i organizatorami wyjazdu byli p. Michał Jurek, p. Kamila Deka, oraz p. Sylwia Bernacka.

Posted on 08 May 2014 by admin
Nowy plan lekcji
   Jest już dostępny nowy plan lekcji w zakładce Plan lekcji lub tutaj. Plan obowiązuje od 5 maja br.
Posted on 05 May 2014 by admin
ABC sukcesu

W dniach 15-16.03.2014 wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „ABC SUKCESU”,współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.Odbył się cykl wykładów połączonych z warsztatami, podczas których uczniowie mogli lepiej zrozumieć siebie. Warsztaty przygotowane zostały przez Tadeusza Niwińskiego, cenionego trenera, który od ponad 20 lat popularyzuje w Polsce wiedzę na temat mądrego życia. Prowadzone były przez trenerów Akademii Mądrego Życia, którzy przekazywaną wiedzę wzbogacali przykładami opartymi na własnych doświadczeniach.

Posted on 31 Mar 2014 by admin
Wyniki konkursu "Ja też mam talent"

24 marca 2014 roku w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie czyli popularnym „Ekonomie”, odbyła się pierwsza edycja konkursu „Ja Też Mam Talent”. Inicjatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele tej szkoły Robert Szulc i Katarzyna Łukowiak. Wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego – Robertem Wójcikiem, Dagmarą Grzybek, Aliną Łucjanek-Krupą, Urszulą Kozerą , Ewą Zwolską oraz Agatą Niewadzi stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wspaniałe show. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Tak ogromna liczba uczestników potwierdziła sens organizowania tego typu konkursu, którego do tej pory brakowało w naszym powiecie. Honorowy patronat nad imprezą objął starosta powiatu opoczyńskiego Pan Marek Ksyta. Patronat medialny objął tygodnik opoczyński TOP. Do konkursu zgłosiło się 35 uczestników ze szkół gimnazjalnych powiatu opoczyńskiego oraz 8 uczestników szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w konkursie wzięło udział ponad 100 osób, które śpiewały, grały na instrumentach, tańczyły, recytowały, żonglowały. Były wspaniałe występy indywidualne, grupy wokalno –instrumentalne oraz zespoły taneczne. Każdy występ był jedyny, niepowtarzalny i pokazywał jak duży potencjał tkwi w opoczyńskiej młodzieży. A było o co walczyć. Laureaci z poszczególnych kategorii będą mieli swój czas na zaprezentowanie się szerszej publiczności podczas tegorocznych Dni Opoczna.

Posted on 31 Mar 2014 by admin
Wspomnienia z "Tygodnia optymizmu"

W dniach od 17 do 22 marca 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie, już czwarty raz, realizowano projekt „TYDZIEŃ OPTYMIZMU”. Do udziału w tej sympatycznej zabawie zaproszono wszystkich – uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Niewątpliwie zabawa przypadła do gustu zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Uczniowie chętniej przychodzili do szkoły mając świadomość, że przez cały tydzień mogą uniknąć niechcianego pytania z ostatnich lekcji. Nauczyciele zaś, chętnie przyłączyli się do zabawy i starali się ubierać zgodnie z obowiązującym danego dnia kolorem. Cała społeczność szkolna optymistycznie i kolorowo powitała wiosnę. Dla klasy, która w Tygodniu Optymizmu uzyskała 100% frekwencję, dzięki przychylności Pana Dyrektora Marka Zielińskiego, została przewidziana nagroda -integracyjne, klasowe wyjście do pizzerii! W tym roku nagrodę zdobyła klasa 3 Technikum Obsługi Turystycznej, której wychowawczynią jest Pani Anna Waszczyk. GRATULUJEMY! Organizatorem i pomysłodawcą projektu była pani Agata Niewadzi, a zabawa udała się dzięki szczególnej współpracy całego grona pedagogicznego oraz pozytywnie nastawionym uczniom.

Posted on 26 Mar 2014 by admin