Impresje walentynkowe

Pod hasłem „Miłość, oczywiście, że miłość” 20 lutego w naszej szkole odbył się wieczór poetycki. W związku z trwającym nieustannie czarem święta zakochanych członkowie Koła Teatralnego pod kierunkiem Izabeli Kowalczyk i Jolanty Studnickiej w ramach cyklu „Spotkania z poezją” zaprezentowali najpiękniejsze wiersze i piosenki miłosne.

Zaproszenie na spotkanie poetyckie przyjęli: panie Józefa Nita i Irena Plucińska (z Opoczyńskiego Klubu Literackiego nad Wąglanką), pani Anna Kubicka (doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego), Patrycja Nowicka i Bartłomiej Kurowski (absolwenci szkoły, do niedawna członkowie Koła Teatralnego). Gośćmi byli tradycyjnie już uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 wraz z nauczycielami, rodzice szkolnych artystów, dyrekcja, nauczyciele i młodzież naszej szkoły.

Posted on 06 Mar 2014 by admin
Konkurs Rusz Głową

21 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie został przeprowadzony VI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Rusz Głową”. W finale wzięło udział 27 uczniów z 12 gimnazjów. Uczestnicy mieli do rozwiązania w czasie 60 minut test składający się z 5 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Dopuszczono korzystanie z zestawu wzorów matematycznych, oraz kalkulatora prostego.

Wymienionych poniżej finalistów zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród w Starostwie Powiatowym w dniu 7 marca 2014 r. o godz. 10.00.

Anioł Magdalena, Białas Aleksandra, Białecki Tomasz, Białek Emilia, Chrustowicz Martyna, Ciach Adrianna, Czupryn Matylda, Goska Zuzanna, Jędrzejczyk Emilia, Kocemba Karolina, Kołodziejczyk Maciej, Kołodziejska Kinga, Kołodziejski Daniel, Kosecka Wiktoria (Korecka), Ksyta Mateusz, Madej Kinga, Majchrowska Dominika, Matuszczak Urszula, Michoń Sylwia, Molka Piotr, Popecka Monika, Socha Klaudia, Solnica Rafał, Wilk Jeremi, Wojewódzka Aleksandra, Wójcik Agata, Zdulska Eliza

Posted on 04 Mar 2014 by admin
Noc filmowa

Noc z 24 na 25 lutego 2014r. była wyjątkowa. Uczniowie klas 1 TE i 1 TH wzięli udział w zorganizowanym po raz pierwszy w naszej szkole Nocnym Maratonie Filmowym. Z inicjatywą spotkania wyszła młodzież.

Posted on 27 Feb 2014 by admin
Konkurs informatyczny dla uczniów gimnazjów

26 marca br o godz. 9.00 odbędzie się w naszej szkole  Konkurs Informatyczny kierowany do uczniów Gimnazjów. Uczniowie zainteresowani sprawdzeniem swojej wiedzy, powinni wysłać zgłoszenie na adres: skulak@interia.pl, wtedy otrzymają  konta na platformie z przykładowymi zadaniami do ćwiczeń. Udział w konkursie jest bezpłatny, a nagrody czekają!

Załaczniki:

1. Formularz zgłoszenia.

2.Regulamin konkursu.

Posted on 26 Feb 2014 by admin
Jak przekazać 1% podatku dla naszej szkoły?

Posted on 25 Feb 2014 by admin
Olimpiada Przedsiębiorczości
Miło nam poinformować, że Kasia Caban uczennica kl. IV TE, zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości. Tematem przewodnim IX edycji Olimpiady jest WŁASNA FIRMA. Zawody okręgowe odbędą się 6 marca w Katowicach.
W olimpiadzie tegorocznej na etapie szkolnym wzięło udział ponad 23000 uczniów z 1214 szkół w całej Polsce. Na eliminacje okręgowe zakwalifikowano 1261 uczniów. Cieszymy się, że Kasia znalazła się w tym gronie, ilość punktów jakie uzyskała w dużym stopniu przekroczyły minimalny próg.
Gratulujemy Kasi i życzymy, by poradziła sobie z ogromem wiedzy społeczno - przedsiębiorczej , jaką musi jeszcze zdobyć, by osiągnąć dalsze sukcesy.
Posted on 24 Feb 2014 by admin
Spotkanie z żołnierzem
W dniu 10 lutego 2014r na zaproszenie p. prof. Moniki Daniel gościł w murach naszej Szkoły absolwent Technikum Ekonomicznego płk rez. Paweł Wiktorowicz. Spotkał się on z uczniami kl.1TEH w ramach innowacji pedagogicznej „Rozszerzenie kompetencji w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego". Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów ze strukturš systemu obronnego Rzeczpospolitej Polskiej, rodzajem broni, zasadami bezpieczeństwa przy posługiwaniu się broniš. Pan płk odpowiadał również na wszystkie pytania, zwišzane ze służbš wojskowš. Młodzież uznała spotkanie za bardzo interesujšce.

Posted on 17 Feb 2014 by admin