Oficjalna strona Zespołu Szkół‚ Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
Drukuj Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startowš 30 październik Zenobii, Przemysława i Edmunda 


Pobierz Flash Player aby zobaczyć ten rotator.


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica
ul. Kossaka 1
26 - 300  Opoczno

Tel. / Fax. 0 44 755 29 98
e-mail: zszopoczno@wp.pl
www: http://www.zsp1opoczno.szkoly.lodz.pl

Aktualności:

Dzień otwarty
Wtorek 4 listopada jest dniem otwartym dla rodziców. Nauczyciele i wychowawcy czekają na Państwa od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy.
Posted on 04 Nov 2014 by admin
Dzień nauczyciela okiem ucznia ;)
Z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie wraz z nauczycielami W-F: p. K. Łukowiak, p. A. Łucjanek-Krupą i p. R. Wójcikiem zaprezentowali przebieg kilku zajęć lekcyjnych widzianych okiem ucznia i opowiedzianych wersami znanych utworów muzycznych.

 

Posted on 04 Nov 2014 by admin
Podsumowanie wyników egzaminów zawodowych

Kształcenie praktyczne drogą do sukcesu

Kolejny raz można stwierdzić, że organizacja kształcenia zawodowego w naszej szkole we współpracy z lokalnymi pracodawcami prowadzi do sukcesu. Inwestycje poczynione w szkole dzięki pomocy Starostwa Powiatowego, w zakresie doposażenia i stworzenia specjalistycznych laboratoriów okazały się strzałem w dziesiątkę!

Przechodząc do konkretów: Technikum w zawodzie technik informatyk osiągnęło wynik zdawalności na poziomie 97%, w tym etap praktyczny zdało 100% absolwentów. Osiągnięty wynik jest o 47% wyższy niż średnia wojewódzka. Technik handlowiec – 100% absolwentów otrzymało dyplom, osiągnięty wynik jest 41% wyższy niż średnia w OKE. Technik logistyk – 91% absolwentów otrzymało dyplom. Niektórzy zdali egzamin na „maxsa”: Sebastian Palus osiągnął wynik 100% w etapie pisemnym i praktycznym, Renata Dębowska i Jakub Kuligowski 100% w etapie praktycznym, Mateusz Białas 100% w etapie pisemnym. Technikum w zawodzie technik ekonomista uzyskało wynik na poziomie 69%, technik obsługi turystycznej 86%, tj. 18% wyżej niż średnia w OKE, technik mechanik – 95% absolwentów otrzymało dyplom, tj. 33% wyżej średniej wojewódzkiej.

Wśród 118 zdających , aż 51 absolwentów osiągnęło wynik bardzo wysoki, powyżej 90%!


Egzamin z kwalifikacji zawodowych - nowego typu w klasach drugich technikum.

Technikum w zawodzie technik informatyk osiągnęło wynik 83% zdawalności z kwalifikacji E.12.:Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych; tj. 42% wyżej średniej wojewódzkiej i 40% wyżej średniej krajowej. Wśród zdających 12 uczniów: Michał Białek, Kamil Bolek, Arkadiusz Budzinowski, Karol Cabaj, Konrad Caban, Dariusz Kunka, Karol Piekielnik, Dawid Rogulski, Cezary Sternak, Sebastian Turlej, Szczepan Wereszka, Adrian Wiktorowicz osiągnęło 100% w części praktycznej. Technikum w zawodzie technik ekonomista – 81% uczniów zdało egzamin z kwalifikacji A.35.: Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji. Wynik jest 21% wyższy od średniego w OKE i 17% wyższy niż średnia w kraju. Technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej – 70% uczniów zdało egzamin z  kwalifikacji T.13. Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych. Technikum w zawodzie technik logistyk zdawało egzamin w zakresie kwalifikacji A.30.:Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji  i magazynowania, osiągnęło wynik zdawalności  na poziomie 74%; tj. 17%  wyżej średniej wojewódzkiej i 11% wyżej średniej krajowej.  Dziesięciu uczniów uzyskało wynik 100% w części praktycznej, wśród nich byli: Bartłomiej Berc, Wojciech Dębowski, Paulina Nowak, Dominik Prusek, Przemysław Raciborski, Dominik Ślęzak, Dawid Stańczyk, Michał Szeląg, Bartłomiej Szymczyk, Natalia Telecka.

Warto zaznaczyć, że na 106 zdających  56 razy pojawił się wynik powyżej 90%!

Gratulujemy zdającym, nisko kłaniamy się Państwu Profesorom przygotowującym uczniów do egzaminów zawodowych, podziwiamy Dyrekcję za sprawną organizację i trafne decyzje kadrowe! 

Wyniki na pewno przekonają rodziców i uczniów, że warto było podjąć trud kształcenia w Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie.

 

Posted on 03 Nov 2014 by admin
Promocja książki "Wielka Wojna 1914-1917 w regionie opoczyńskim"

W dniu 26 września 2014 r. klasa I technikum w zawodzie technik ekonomista miała przyjemność uczestniczyć w promocji książki dr Pawła Budzińskiego p.t. "Wielka Wojna 1914-1917 w regionie opoczyńskim". Wydarzenie miało miejsce w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Książka ta dotyczyła działań wojennych na terenach ziem opoczyńskich. Ukazano w niej wiele map, zdjęć oraz źródeł historycznych, przybliżających nam wydarzenia z tamtych czasów. Jest to owoc dwudziestoletniej pracy pana Budzińskiego. Podczas tego spotkania autor przybliżył nam również etapy swojej długiej drogi do pozyskiwania informacji, które potem zostały zawarte w książce.

Po zaprezentowaniu książki głos zabrali czytelnicy, którzy zadawali interesujące pytania. Była to ciekawa lekcja historii dla wszystkich, którzy przybyli. 

Książkę można było nabyć po promocji, jednakże jest ona przez cały czas dostępna w opoczyńskim Muzeum Regionalnym.

Posted on 03 Nov 2014 by admin
Aktualizacja planu lekcji
Od 3 XI br będzie obowiązywał nowy plan lekcji, który jest opublikowany w menu Plan Lekcji. Aby upewnić się czy plan jest aktualny należy sprawdzić datę wygenerowania (31.X.2014r.), która wyświetla się pod tabelką z planem.Gdyby data nie zmieniła się należy wyczyścić historię i odświeżyć przeglądarkę internetową.
Posted on 31 Oct 2014 by admin
Dzień Chłopaka – Mister Szkoły 2014/2015

W dniu 30 września 2014 r. w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Chłopcy, przedstawiciele wielu klas, wzięli udział w konkursach zorganizowanych przez klasę II LO. Zadania stojące przed uczestnikami były wymagające. Nasi Panowie musieli opanować sztukę autoprezentacji, przedstawić swoje talenty, wykazać się komunikacją z publicznością i Jury podczas zabawy w kalambury.

  
  

Posted on 31 Oct 2014 by admin
Światowy Dzień Językόw Obcych

W dniu 26 IX 2014r. odbył się w naszej szkole konkurs językowy „Idiomy w trzech językach”. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli językόw obcych. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była p. Agnieszka Kowalska. Uczestnicy konkursu mieli okazję wykazać się znajomością idiomόw w języku angielskim, języku niemieckim i języku rosyjskim. W konkursie wzięły udział 34 osoby. Najlepsze wyniki osiągnęli:

język angielski: Barbara Wόjcik, Wioletta Miszczyk, Paulina Ulowska, Karina Milczarek

język niemiecki: Anna Ciołkiewicz

język rosyjski: Jacek Wychowałek

Gratulujemy!


Posted on 31 Oct 2014 by admin

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Next >>

Content Management Powered by CuteNews
administracja

do góry    


Copyright © 2002-2020 ZSP nr 1 w Opocznie
WebMaster: gajewskaa1@wp.pl w razie błędów proszę o informacje