Slubowanie klas spierwszych
O godzinie 9.00 Pan Dyrektor Marek Zieliński wraz z zaproszonymi gośćmi i wicedyrektorami dokonali uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi w salach, które uzyskały nowy sprzęt, były to klasy: 100, zaplecze sali 108 oraz 04. Następnie rozpoczęła się uroczystość Ślubowania połączona z obchodami święta patrona szkoły.
Rozpoczęliśmy od ogłoszenie wyników Konkursu Wiedzy o Staszicu, w którym udział brali uczniowie klas pierwszych. Następnie przedstawiciele „pierwszaków” złożyli na ręce Pana Dyrektora ślubowanie, iż będą przestrzegać wszelkich norm i zasad, które będą kształtowały ich na dobrych ludzi. I na tym zakończyliśmy formalną uroczystość a zaczęliśmy zabawę:)
W kolejnej odsłonie uroczystości, wybrane trójki z klas pierwszych przeszły prawdziwy chrzest przygotowany im przez kolegów ze starszych klas. Uczniowie zostali poddani kilku niełatwym próbom. Musieli odpowiedzieć na niebanalne pytania, zakręcić hula hopem, wypić kwaśną miksturę oraz zjeść bita śmietanę – bez użycia rąk:) Okazało się, że młodsi koledzy świetnie sobie radzą z wyzwaniami a zabawa nie jest im obca. Zostali oficjalnie przyjęci do grona szkolnego, a z rąk Pana Dyrektora Marka Zielińskiego otrzymali Akt Ślubowania potwierdzający to wydarzenie.
Uroczystość poprowadzili i uświetnili uczniowie klas drugich. Serdecznie dziękujemy.
Posted on 03 Dec 2014 by admin
Name: