Drukuj Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową 20 kwiecień Czesława, Agnieszki i Mariana

Z okazji "Dni Otwartych - 4 kwietnia 2014r" przedstawiamy specjalne wydanie "Informatora szkolnego",skierowanego do tegorocznych absolwentów Gimnazjów.

A oto program naszych Dni Otwartych:

R E K R U T A C J A     2 0 1 4

Nabór do klas pierwszych na rok szk. 2014/15 prowadzony będzie w formie elektronicznej na stronie:

Wszyskich kandydatów do naszej szkoły zapraszamy w dniach od 1 do 30 kwietnia 2014r. w godz. od 8.00 do 15.00 do sal nr 10 i 06 na parterze (30 kwietnia do godz. 13.00!). Tam pod okiem nauczyciela założycie sobie konta w systemie elektonicznego naboru. Również kandydaci spoza Powiatu Opoczyńskiego (np: Odrzywół, Gielniów, Gowarczów) muszą posiadać takie konta.

Instrukcja dla Gimnazjalisty:
Pełna instrukcja dla kandydatów do naszej szkoły jest do pobrania w wersji pdf tutaj.

od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2014r., do godz. 13.00 - wprowadzanie danych kandydatów do bazy danych
a) na podanej stronie www należy wybrać link "załóż konto", wypełnij tam formularz podaj m.in. swoje dane osobowe, numer PESEL, numer telefonu kontaktowego, imiona rodziców, a następnie wybrać z listy szkoły (maksymalnie trzy), a w nich oddziały-klasy (dowolna ilość). Klasa, na której zależy Ci najbardziej musi mieć pierwsza preferencję
b) wydrukować wypełniony formularz (podanie do szkoły) i przynieść go do naszej szkoły.
c) zapamiętać swój login i hasło podane podczas zakładania konta
od 23 czerwca do 24 czerwca 2014r. do godz. 15.00- zmiana preferencji: jeżeli zmienisz zdanie co do wybranej szkoły, lub oddziału, musisz to zmienić w systemie elektronicznego naboru (tylko 23.06 i 24.06 do godz. 15.00), znów wydrukować podanie i zgłosić się z nim w nowej szkole do zweryfikowania. Podania niezweryfikowane odpadaja z procesu rekrutacji!

od 27 czerwca do 2 lipca 2014r. do godz.13.00 składanie kopii swiadectw gimnazjalnych oraz zaswiadczeń z egzaminu gimnazjalnego
Po otrzymaniu swiadectwa ukończenia szkoły należy zalogować się ponownie do systemu przepisać do odpowiedniego formularza wszystkie oceny, wyniki z egzaminu gimnazjalnego oraz informacje o innych osiągnięciach (podanych na Twoim swiadectwie!)

do 8 lipca składanie zaswiadczeń lekarskich przez kandydatów do techników i szkół zawodowych. Kandydaci do technikĂłw i szkół zawodowych przynoszą do szkoły zaswiadczenia od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do pracy w wybranym zawodzie. Dla kandydatów do techników skierowania wydawane sa w sekretariacie szkoły, a kandydatom do szkół zawodowych informacja o skierowaniu na badania będzie udzielana indywidualnie po przedstawieniu zaświadczenia o przyjęciu na praktyki.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW REKRUTACJI:

1. Lista wstępna - 4 lipca 2014r., godz 13.00
2. Kandydaci umieszczeni na liście wstępnej doręczają oryginał świadectwa i zaświadczenia z egzaminu gimnazjalnego oraz dwie aktualne, podpisane fotografie od 4 lipca,od godz. 13.00 do 8 lipca, do godz. 12.00, stanowi to potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole.
3. Lista ostateczna 8 lipca 2014r.,do godz. 13.00

Kryteria naboru do klas pierwszych, w tym zasady przeliczania punków ze swiadectwa gimnazjalnego, jak również lista konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz dyscyplin sportowych punktowanych w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych (wg Łódzkiego Kuratora Oświaty z dn. 4 lutego 2014 r.) zamieszczone są w załaczniku.